A családbarát kézipoggyász – mi kerüljön a túlélő táskába?

Utazik a csalad kezipoggyasz

Mi kerüljön a  túlélő táskába?

Az előző bejegyzésben már leírtuk, hogy mi az a túlélő táska, azaz a kisbaba és kisgyermek kézipoggyász és mik a jellemzői.

Most többezer kilométer (repülős, vonatos, buszos, kocsis, hajós) családi utazás után jöjjön néhány tipp, hogy mi is kerüljön bele…

 

 

 

 

Étel és ital – itt nehéz spórolni a hellyel. Ki kell számolni milyen étkezések esnek bele az út időtartamába és kis dobozokat csomagolni. Ha szoptatsz, akkor ez nagyban megkönnyíti a helyzetet. Rágcsa és gyümölcs nélkül sem indulok el sosem, de szeretem azokat, amelyek nem koszolnak.  Például szívesebben viszek banánt mint narancsot… Erről majd bővebben egy másik cikkben. Ebbe a zacskóba kerül az előke, lehetőleg könnyen letörölhető, vízhatlan és könnyű legyen, egyik kedvencem a neoprén előke. Ide jönnek még az evőeszközök is, nagyon kedvelem azokat, amelyek az előkével együtt összecsomagolhatóak egy kis saját tasakban.

eloke kanallal

 

Váltóruha – Olyan, ami nem foglal sok helyet és könnyű. Farmer helyett szabadidő nadrág, vagy cicanadrág és egy hosszúújjú póló (amit melegben fel lehet hajtani, de jó akkor is ha fázik a kicsi) egy body vagy trikó és zokni. Semleges színű ruhák, amik jól kombinálhatóak. Összegöngyölve és egy kis zacskóban külön, hogy ne kelljen az egész táskát kipakolni, csak hogy a zoknit megtaláljuk legalul…

 

Pelenkázószett – Nem az egész pelenkázótáska 20 pelenkával. Csak kettő-három pelenka, törlőkendő, krém (pici, utazáshoz való, vagy termékminta) és egy vékony alátét. Ha mindez egy praktikus tartóban van, ami kisebb mint egy neszeszer, akkor még jobb. Felkapjuk a tartót, a gyereket és mehetünk is pelust cserélni.

 

Játékok – Variálhatóak, könnyűek és kis méretűek. Piciknek textilkönyv, textil, ujjra húzható bábok, kicsi ceruzák (a rövidebb fajták) fehér papír (ez minden korban alap… ) Erről is írok majd bővebben, a lényeg, hogy ne a gyerek kedvenc 30 cm-es babáját, traktorját vigyük el, hanem olyan dolgokat, amiket együtt tudunk játszani, és nem foglalnak sok helyet. Az utazás alatt általában van idő a közös játékra, mesemondásra. Sokszor ennyi is elég… Az osztatlan figyelmünk és a pici boldog, még akkor is ha a húsz kilós kedvenc traktor nincs ott…

 

+1  tipp Ha utazom (nemcsak kicsivel) mindig van a nyakamon egy vékony kendő. Nyáron a melegben a táskámra kötöm, és ha kell megvéd a napsütéstől, de a székre is teríthetem ha a pici aludni akar, de szoptatásnál is jól jön ha olyan helyen vagyunk… Ha kell még egy réteg mert fázunk a buszon, repülőn…Ha bújócskát játszunk a picivel, ha bebújunk anyával a sátorba suttogni 🙂  Ezek a vékony kendők nem foglalnak helyet, télen-nyáron praktikusak, rengeteg helyzetben segítenek.

 

Diseño sin título

 

Ez a mi túlélőtáskánk. A kis családi kézipoggyászunk, ami mindenhová elkísér minket.  Kicsilány már rutinos, most már neki is van saját, viszi a kedvenc utazós játékait, egy pici vizet és rágcsát a saját kis hátizsákjában és boldog, hogy ő nagy utazó. 🙂

 

Ha tetszett ez a bejegyzés, és szeretnél ilyen, kisgyermekes, babás utazásokról szóló cikkeket kapni,iratkozz fel a KreaBaby utazó család hírlevelére. Nem küldünk spam-et, egy-egy cikket két hetente, ami ehhez a témához kapcsolódik. 

Feliratkozom

 

Vélemény, hozzászólás?

Az email címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöljük.